Kadir İnanır’ın çok iyi bir arşivci olduğunu, hatta elinde bulunan materyaller sayesinde bir KADİR İNANIR BELGESELİNİN yapıldığını biliyoruz. Hayatınızı beyaz perde sinema filmi olarak da izleyici ile buluşturmak ister miydiniz?

Kadir İNANIR

(Kadir İNANIR) 40 yıldır biriktirdiğim çok büyük bir arşivim var. Yazılı ve görsel medyada benim için yapılan bütün haberlerin toplamı. Ünlü yönetmen Hüseyin Karabey tarafından belgesel film haline getiriliyor. 2 saatlik draması olan bir sinema filmi gibi izleyeceğiz. Ayrıca bütün hayatımı anlattığım bir anı kitabımda bitmek üzere.

Son yıllarda sayısız yeni isimle tanıştık. Başarılı bulduklarınız var mı?

Diziler ve sinema filmlerinde oynayan bütün yeni oyuncular çok başarılı.

Sizde sanat yaşamınıza bir yarışma ile adım attınız. Günümüzde yapılan yetenek yarışmaları hakkında düşünceleriniz nedir?

Yapılan bütün sanat yarışmalarına yetenekli olan herkesin katılmasını isterim. Yeteneğine güvenen hiç düşünmesin. Hayatını sanatçı olarak sürdürmek isteyenlere büyük şans kapısı.

Son yıllarda eski dizi ve filmlerin günümüze uyarlanarak seyirci ile tekrar buluşturulması bir furya haline geldi. Sizce bu durumun sebebi nedir?

Senaryo yapan insan sayısı az. Çok dizi film yapılıyor. Süreleri de uzun. Yapımcılar önce zamanları tükettiler. Şimdi de çok iyi yapılmış sinema filmlerini dizi yapıyorlar. Ama onlar da tükenecek ve doğru yol bulunacak az ve süreleri kısa diziler dönemi gelecek.

Kadir İnanır ‘ı yakın zamanda bir dizi ya da sinema filminde görebilecek miyiz?

Mutlaka göreceğiz. Çok senaryolar geliyor. En iyisini yapmak için çok titiz davranıyorum.

45 yılı doldurmak üzere olduğunuz sanat hayatınız boyunca zirvede oldunuz. Bize başarılı olmanın sırrını verir misiniz?

Çok disiplinli çalışmak, çok araştırmak, gözlemek ve en iyisini seçmek. Bu saydığım nitelikler her meslek için geçerli. Doğru ve güzel uygulayan mutlaka başarılı olur.

Kadir İnanır yaşlanmıyor, yaş alıyor. Bunun bir formülü var mı?

Kadir İNANIR

Yaşlanmamanın tek formülü yüreğini tertemiz tutacaksın. İnsan onurunu kıran bütün kötülüklerden uzak tutacaksın. Yani İyi insan olacaksın. O zaman iç güzelliğin yüzüne vurur ve gözlerinde anlam kazanır. Sağlıklı ve mutlu olursun.

Spor yapıyor musunuz?

Her gün bir saat spor yapıyorum. Yarım saat yürüyorum, geri kalan yarım saati de aletsiz jimnastik yaparak tamamlıyorum.

Bu kadar güzel gülen bir adam ağlar mı?

Ağlamayan insan bence insan olma değerlerinden yoksun olmak demektir. Çok çabuk ve güzel ağlarım.

Estetik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir sanatçı olarak estetiğe karşı değilim. Ancak güzel yapılmak kaydı ile. Ancak ben hiç düşünmüyorum. Çünkü yılların verdiği güzel çizgiler beni daha anlamlı ve güzel kılıyor.

KOLAN SAĞLIK okuyucularına bir mesaj iletmenizi istesek?

KOLAN HASTANESİ, çağdaş, modern donanımı ve güzel çalışanları kaliteli doktorları ile ülkemizin çok önemli bir sağlık kuruluşu. Sahiplerini kutlarım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz